У Житомирі відзначили День кримськотатарського прапора: участь у заходах взяв перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко26 червня, у День кримськотатарського прапора, у Житомирі відбулася низка заходів, присвячених одному з головних символів корінного народу України. До відзначення долучилися представники обласної та міської влади, діячі культури, представники кримськотатарської спільноти та громадськість.

У заходах взяв участь перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко.

Розпочалося відзначення о 9:00 із загальнонаціональної хвилини мовчання. Присутні вшанували пам’ять усіх загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Після виконання Державного Гімну України та Гімну кримськотатарського народу відбулася урочиста церемонія підняття кримськотатарського прапора біля Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера.

Під синьо-блакитним полотнищем із золотою тамгою учасники заходу вшанували незламність корінного народу України, його боротьбу за свободу, право жити на рідній землі та зберігати власну ідентичність.

Олег Дзюбенко також ознайомився з виставкою картин на кримську тематику із фондів Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука Житомирської обласної ради. Експозиція через мистецтво розкриває красу Криму, його культурну спадщину та нагадує про нерозривний зв’язок півострова з Україною.

Протягом дня також заплановано панельну дискусію «Житомирщина – Крим. Культура як зброя» за участю представників кримськотатарської громадської організації «Алєм».
Учасники обговорять інтеграцію культури кримських татар до загальноукраїнського культурного простору та роль культури у зміцненні єдності суспільства.

"Проведення таких заходів на Житомирщині є свідченням солідарності з кримськотатарським народом, підтримки його права на збереження власної культури та спільної віри у те, що український і кримськотатарський прапори знову разом майорітимуть над вільним Кримом", — зазначив Олег Дзюбенко.

День кримськотатарського прапора щороку відзначають 26 червня. Свято було започатковане у 2010 році рішенням Курултаю кримськотатарського народу. Синій прапор із золотою тамгою є символом національної єдності, гідності та багатовікової історії кримських татар. Після тимчасової окупації Криму росією у 2014 році він став також символом боротьби за деокупацію півострова, захисту прав корінного народу України та відновлення територіальної цілісності нашої держави.