111Комунальна установа «Радомишльський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради є стаціонарною соціально-медичною установою, призначеною для постійного проживання громадян-жінок з психоневрологічними захворюваннями, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.

Установа функціонує з 1967 року.

Проектна потужність психоневрологічного інтернату розрахована 214 підопічних. Фактична чисельність підопічних – 206 осіб (в тому числі 61 недієздатна особа, над яким встановлено опіку)

В установі функціонує 4 структурні підрозділи:

  • Адміністрація
  • Медичний підрозділ
  • Харчоблок
  • Господарсько-обслуговуючий підрозділ

Штатна чисельність працівників КУ «Радомишльський психоневрологічний інтернат» становить 110,5 одиниць. Основна частина (більше 70%) працівників – медичний та обслуговуючий персонал, що безпосередньо здійснює догляд за підопічними.

Основними завданнями Інтернату є:

  • Забезпечення прав та інтересів підопічних, створення належних умов для проживання/перебування, соціально-побутового обслуговування, денної зайнятості (заняття творчістю, дозвілля, навчання, добровільна праця тощо) та надання медичної допомоги підопічним.
  • Надання соціальних послуг підопічним (стаціонарний догляд, соціальна реабілітація, представництво інтересів).
  • Проведення комплексу реабілітаційних заходів відповідно до індивідуального плану реабілітації, що складається на кожного підопічного за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики України.

Медичне обслуговування та психіатрична допомога підопічним  інтернату надається: лікарем-психіатром, лікарем загальної практики - сімейним лікарем, лікарем-гінекологом, медичними сестрами, молодшими медичними сестрами, дієтсестрою, масажистом, соціальним працівником, культпрацівником та іншим обслуговуючим персоналом, у відповідності до Закону України «Про психіатричну допомогу». Функціонують: фізкабінет, кабінет масажу, фітобар.

В інтернатній установі функціонує власний підрозділ по приготуванню їжі та кімнати для приймання їжі, які відповідають нормативам встановленим чинним законодавством.

Харчування гаряче 4-х разове, асортимент харчових продуктів різноманітний, забезпечені м’ясом, рибою, молоком, кисломолочними продуктами, овочами.

В 2021 році для харчоблока придбано шафа сухожарочна та холодильна камера.

Територія та будівлі обладнані засобами для вільного переміщення на інвалідних візках.

Наявне централізоване водопостачання та водовідведення, опалення приміщень.

В житловому корпусі функціонують: туалетні кімнати, які обладнанні перегородками, поручнями, дверцятами та засобами особистої гігієни; душова для підопічних, яка обладнана ванною, перегородками, поручнями, шторками та засобами особистої гігієни. В даних приміщеннях щоденно здійснюються заходи щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм.

Наявний спеціалізований автомобіль та транспортні засоби для господарських потреб.

Підопічні  установи 100% забезпечені житловою площею з усіма комунально-побутовими зручностями, меблями, постільною білизною, столовим посудом, м'яким і твердим інвентарем, засобами особистої гігієни.

Культурно-дозвіллєвою діяльністю підопічних інтернатної установи опікується організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, який веде журнал щоденного обліку кількості та виду культурно-дозвіллєвої  діяльності. В інтернатній установі під час культурно-дозвіллєвої діяльності підопічні задіяні: в заходах концертної діяльності; заняттях в гуртку прикладного мистецтва «Вмілі ручки»;  та інших заходах спрямованих на задоволення підопічних в культурно-виховних потребах; функціонує бібліотека.

При інтернаті функціонує молитовна кімната. Проводяться культурно-масові заходи до свят.

Як різновидність трудової адаптації в інтернатній установі практикуються наступні заходи: заняття в гуртку прикладного мистецтва «Вмілі ручки», залучення підопічних до виконання робіт з упорядкування території інтернатної установи та сільськогосподарських робіт. Всі заходи відбуваються за добровільної згоди підопічних.

У 2021 році було проведено наступні  культурно-дозвіллеві заходи:

-              Новорічні та різдвяні свята;

-              міжнародний жіночій день;

-              день матері;

-              вікторина «Розсміши друга»;

-              день музики;

-              серед підопічних існує клуб за інтерсами «Доброта», в якому підопічні займаються : ліпкою, в’язанням теплих речей;

-              ведеться робота гуртка художньої вишивки та  виробів  пластилінових картин  і т.д.;

-              кружок «Театральної студії»: проводиться постановка сценок, виготовлення декорацій та створення сценічних костюмів»;

-              співпраця з волонтерами «ВОЇНИ ДОБРА»,  якій  було передано та передається кожного місяця вироби наших підопічних: в’язані  бавовняні шкарпетки, теплі килимки  для воїнів АТО.

У 2021 році на території установи оновлено існуючий сад плодовими та декоративними насадженнями, побудований новий спортивний майданчик укомплектований спортивним спорядженням, проведено поточні ремонти банно-прального комплексу, приміщення адміністративного корпусу, встановлені  енергозберігаючі лампи освітлення в приміщеннях установи, в їдальні замінено кухонні столи та стільці, влаштовані 2 евакуаційних виходи у житловому корпусі.

В рамках проекту ПМГ ПРООН/ГЕФ «супутні переваги доступу до низько вуглецевої енергетики для людей з обмеженими властивостями в центрі соціальної реабілітації встановлено сонячні фотоелектричні модулі в кількості 36 одиниць , потужністю  396кВт. За 2020 рік вони регеренували електроенергії 2034кВт в нашу систему. Крім того на території встановлені вуличні паркові світильники в кількості  8 шт, 4 прожектори.

Це обладнання було змонтовано та передано повністю з відповідною технічною документацією інтернатній  установі безкоштовно. 

Установа активно співпрацює з благодійними організаціями зокрема з:

-              «ХЛІБНИЙ  ДІМ» - надання допомоги:  одягу, постільної білизни, ковдр 

-              Міжнародний благодійний фонд «ВІДКРИТЕ СЕРЦЕ» - одяг, взуття, постільна білизна 

-              ПАТ ПБК Радомишль на суму 107000 грн.

-              «ВОЇНИ ДОБРА»,  якій  було передано та передається кожного місяця вироби наших підопічних: в’язані  бавовняні шкарпетки, теплі килимки  для воїнів АТО.

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН

  • Капітальний ремонт теплової мережі житлового корпусу (при наявності фінансування);
  • Утеплення та оновлення фасаду будівлі житлового корпусу (при наявності фінансування);
  • Монтаж водозливної системи (при наявності фінансування);
  • Заміна пральних машин на більш сучасні енергозберігаючі на 50кг. (при наявності фінансування);
  • Прийняття участі в благодійній акції  «Подаруй людині радість»  з громадською організацією «ЗЛАГОДА  ЖИТТЯ» (для вишивання нитками, бісером, шовковими стрічками тощо);
  • Придбання комп’ютерної техніки зі встановленням інтернетної мережі в житловому корпусі, для спілкування підопічних зі своїми рідними через мережу «Інтернет» (при наявності фінансування).

1

1

1

1

1

1

1

1

1