Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року. Перші вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись 24 грудня 1939 року. Обрано 80 депутатів, із них – 25 жінок. Серед депутатів обласної ради першого скликання – 4 робітники, 62 службовця, 14 колгоспників; 7 депутатів мали вищу освіту, 24 – середню, 49 – початкову.

На першій сесії першого скликання, яка відбулась 9-10 січня 1940 року, головою виконавчого комітету обласної Ради депутатів трудящих обраний Перов Володимир Михайлович. Створено шість постійних комісій:

-         охорони здоров’я;
-         комунального господарства;
-         місцевої промисловості;
-         шкільна;
-         торгова;
-         бюджетна.

У роки Великої  Вітчизняної війни, з 1941 по 1943 рік, обласна рада тимчасово припинила роботу і відновила її в січні 1944 року.

Перші післявоєнні вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись  21 грудня 1947 року.

У березні 1963 року створені обласна сільська Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Героя Соціалістичної праці Ботвинова Олександра Гнатовича) і обласна промислова Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Кременицького Віктора Олександровича).

У грудні 1964 року на спільній сесії сільська і промислова ради об’єднались в Житомирську обласну Раду депутатів трудящих.

У 1977 році, згідно з Конституцією СРСР,  Ради депутатів трудящих стали називатись Радами народних депутатів.

Закріплення нині діючої моделі місцевого самоврядування було здійснено в Конституції України 1996 року і законодавчо оформлено  Законом  України «Про місцеве самоврядування в Україні» 1997 року.

 

25 жовтня 2015 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад.
До обласної ради сьомого скликання обрано 64 депути.
На першому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 12 листопада 2015 року, головою обласної ради обрано Лабунську Анжеліку Вікторівну.

 

Утворено 8 депутатських фракцій:
-     „Блок Петра Порошенка „Солідарність”;
-     ВО „Батьківщина”;
-     політичної партії „Опозиційний блок”;
-     Радикальної партії Олега Ляшка;
-     політичної партії „Об’єднання „Самопоміч”;
-     „Народна партія”;
-     Всеукраїнського об’єднання „Свобода”;
-     ПП „Українське об’єднання патріотів „Укроп”.

На другому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 26 листопада 2015 року, утворено  7 постійних комісій:
- з питань бюджету і комунальної власності;
- з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку;
-  з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села;
-  з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів;
-  з гуманітарних питань;
-  з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів;
-  з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

 

НОВИНИ

«Впровадження моделі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей у громаді» - нова програма від «U-LEAD з Європою»

«Впровадження моделі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей у громаді» - нова програма від «U-LEAD з Європою»«U-LEAD з Європою» анонсує нову Програму підтримки, яка допоможе ОМС обрати модель підтримки ветеранів війни і членів їх сімей та налагодити співпрацю з колегами із інших областей України.

Яка роль та місце ОМС в системі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей?

Які моделі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей функціонують сьогодні у громадах? За якими критеріями громаді обрати оптимальну модель підтримки? Яким має бути локальне нормативно-правове регулювання підтримки?

Як реалізувати соціальний проєкт у своїй громаді? Покрокова інструкція в новому серіалі на Дія.Освіта

Як реалізувати соціальний проєкт у своїй громаді? Покрокова інструкція в новому серіалі на Дія.ОсвітаОсвітній серіал стане в пригоді активістам, представникам органів місцевого самоврядування та всім громадянам, які прагнуть бути корисними для своєї громади й упроваджувати проєкти, які змінюватимуть життя людей на краще. 

У час великих викликів будь-яка соціальна ініціатива може стати інструментом для створення позитивних змін. Але щоб вдало пройти шлях від ідеї до успішної реалізації проєкту, необхідно знати основи проджект-менеджменту: фінансування та створення стратегії проєкту, залучення партнерів, ефективні комунікації зі стейкхолдерами. 

Освітян Житомирщини привітали з професійним святом

Освітян Житомирщини привітали з професійним святом3 жовтня з нагоди Дня працівників освіти, який щорічно відзначається у першу неділю жовтня, у Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера відбулися урочистості, під час яких відзначили найкращих представників освітянської спільноти Житомирщини.

Сьогодні, попри війну, освітяни не лише забезпечують безперервність навчального процесу, але й підтримують моральний дух учнів та молоді, допомагаючи їм адаптуватися до нових викликів.