Працювала постійна депутатська комісія13 червня  відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв'язку. Голова комісії – депутат обласної ради Віталій Сорока.

До роботи засідання доєднались: перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, представники виконавчого апарату Житомирської обласної ради.

На розгляд комісії було винесено 3 питання порядку денного.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА щодо програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг місцевого значення в Житомирській області, на 2022-2024 роки.

За інформацією Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»  не передбачає фінансування на забезпечення будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів, а також експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Тому залишок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за відповідною бюджетною програмою для Житомирської області  насамперед спрямовано на експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення для вжиття заходів із безпеки дорожнього руху шляхом проведення робіт із ліквідації зимової слизькості, аварійної ямковості дорожнього покриття, проведення профілювання білощебеневих доріг, встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки та інше.

Крім того, на засіданні члени комісії розглянули колективне звернення мешканців Брусилівської територіальної громади  щодо ремонту дороги  загального користування державного значення  Т-06-11 – Ставище – Брусилів – Попільня,  яка знаходиться на балансі Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області.

За інформацією Служби відповідно до Закону України «Про Державний Бюджет України на 2024 рік» суттєво змінено фінансування дорожньої галузі, що унеможливлює виконання ремонтно-будівельних робіт, а показники рівня фінансування експлуатаційного утримання автомобільних доріг істотно зменшено.

Водночас ремонт доріг, які знаходяться у державній власності, можна фінансувати не лише з державного бюджету, але й коштом місцевих бюджетів.

Варто зазначити, що згідно з листом Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області за підписом першого заступника начальника Служби Петра Удовиченка, у червні-липні 2024 року буде розглянута можливість проведення необхідних ремонтних робіт по покриттю в рамках експлуатаційного утримання на автомобільній дорозі загального користування державного значення  Т-06-11 – Ставище – Брусилів — Попільня.

На комісії депутати також розглянули план роботи обласної ради на друге півріччя 2024 року та погодили відповідний проєкт рішення.