photo 2024 04 24 14 28 07

При КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради продовжив роботу кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль. Робота кабінету – надання інформаційно-консультаційних та психологічних послуг фахівцем із соціальної роботи та психологом. Консультації здійснюються у межах реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Метою роботи кабінету психосоціальної підтримки є сприяння у наданні психологічних та  інформаційних консультацій, соціальних послуг для зняття психоемоційного напруження та покращення якості життя, соціальної адаптації у таких категоріях населення, як:

  • вагітні жінки та члени їх сімей;
  • сім’ї/особи Захисників та Захисниць України;
  • жінки, де є намір відмови від новонародженої дитини;
  • жінки, які втратили дитину;
  • жінки з передчасними пологами;
  • неповнолітні вагітні/породіллі;
  • жінки, постраждалі від домашнього насильства;
  • жінки, які мають схильність до зловживання психоактивними речовинами;
  • інші категорії різного ступеня вразливості.

Це яскравий приклад міжвідомчої взаємодії, коли чітко прослідковується спільна участь медиків, фахівця із соціальної роботи та психолога. За уваги та співучасті спеціаліалістів вдається покращити ситуацію кожного конкретного випадку. До прикладу, лікар після пологів бачить тривожний стан своєї пацієнтки, інформує про це фахівців із кабінету психосоціальної підтримки. Тоді до спілкування із породіллею підключаються фахівці.  Під час консультування проводиться аналіз життєвої ситуації, в ході якого виявляються різні фактори вразливості сім’ї. Це стосується і особливостей побуту, взаємовідносин в родині, переживання втрати, інших психотравмуючих подій, що позначаються на психоемоційному, фізіологічному стані майбутньої матері. Комплексний підхід у відпрацюванні випадку дає можливість лікарю забезпечити збереження, покращення стану здоров’я породіллі та немовляти, не розпорошуючись на психосоціальні питання, які турбують жінку. Психолог дбає про стабілізацію психоемоційного стану жінки. Фахівець із соціальної роботи допомагає вирішити соціально-побутові питання, комунікує та здійснює переадресацію до громади за місцем проживання задля отримання там комплексу соціальних послуг.

Фахівці кабінету з березня охопили послугами вже 89 жінок, надали 242 інформаційно-консультаційні послуги, серед яких 121 – психологічна послуга, а також здійснили 11 переадресацій відносно 11 жінок у громади для отримання комплексних соціальних послуг за місцем проживання.

Кабінет психосоціальної підтримки працює тричі на тиждень за окремо погодженим графіком на базі КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради. Домовитися про консультацію можна за телефонами: (096) 960-11-48, (067) 335-90-05.

Довідково. ГО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» долучилася до реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» щодо розвитку соціальних та медичних послуг  та налагодження міжвідомчої взаємодії задля підтримки родин з дітьми. Цей проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (Юнісеф) за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW), реалізується у партнерстві з ГС «Українська мережа за права дитини», МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна, ГО «Соціальна синергія», БО «Українська освітня платформа».