НСЗУ пояснює, як отримати тест-смужки за програмою реімбурсаціїЦукровий діабет - це хронічне захворювання, яке не піддається лікуванню. Потребує пожиттєвої інсулінотерапії, дотримання дієти та ведення активного способу життя.

Регулярне вимірювання цукру в крові за допомогою глюкометра допомагає контролювати перебіг хвороби та запобігти ускладненням. Цього року вперше в програму реімбурсації медвироби – тест-смужки для вимірювання цукру в крові для пацієнтів з діабетом І типу.

У програму цього року реімбурсації увійшли 23 торгові назви тест-смужок. Переглянути їх можна в оновленому Реєстру лікарських засобів та медичних виробів за посиланням: https://cutt.ly/BwhFSukp.

Щоб отримати тест-смужки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:
1. Звернутися до ендокринолога або сімейного лікаря
2. Отримати електронний рецепт на тест-смужки
3. Звернутися в аптеку із договором із НСЗУ
4. Отримати тест-смужки безоплатно або з частковою доплатою

Лікар виписує рецепт з розрахунку, що максимальна добова доза становить 5 тест-смужок, а максимальний період курсу лікування за рецептом 90 днів. Отримати вказану у рецепті кількість  тест-смужок пацієнт може у будь-якій аптеці, яка уклала договір з НСЗУ за даним напрямом. Строк дії рецепта становить 30 днів. 

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медичні вироби за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77 або через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map .

Важливо зазначити, що за рецептом можливо отримати лише ті тест-смужки, які відповідають глюкометрам визначених моделей та виробників (тобто включених до переліку медичних виробів, що підлягають реімбурсації). 

Джерело: Національна служба здоров'я України