Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року. Перші вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись 24 грудня 1939 року. Обрано 80 депутатів, із них – 25 жінок. Серед депутатів обласної ради першого скликання – 4 робітники, 62 службовця, 14 колгоспників; 7 депутатів мали вищу освіту, 24 – середню, 49 – початкову.

На першій сесії першого скликання, яка відбулась 9-10 січня 1940 року, головою виконавчого комітету обласної Ради депутатів трудящих обраний Перов Володимир Михайлович. Створено шість постійних комісій:

-         охорони здоров’я;
-         комунального господарства;
-         місцевої промисловості;
-         шкільна;
-         торгова;
-         бюджетна.

У роки Великої  Вітчизняної війни, з 1941 по 1943 рік, обласна рада тимчасово припинила роботу і відновила її в січні 1944 року.

Перші післявоєнні вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись  21 грудня 1947 року.

У березні 1963 року створені обласна сільська Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Героя Соціалістичної праці Ботвинова Олександра Гнатовича) і обласна промислова Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Кременицького Віктора Олександровича).

У грудні 1964 року на спільній сесії сільська і промислова ради об’єднались в Житомирську обласну Раду депутатів трудящих.

У 1977 році, згідно з Конституцією СРСР,  Ради депутатів трудящих стали називатись Радами народних депутатів.

Закріплення нині діючої моделі місцевого самоврядування було здійснено в Конституції України 1996 року і законодавчо оформлено  Законом  України «Про місцеве самоврядування в Україні» 1997 року.

 

25 жовтня 2015 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад.
До обласної ради сьомого скликання обрано 64 депути.
На першому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 12 листопада 2015 року, головою обласної ради обрано Лабунську Анжеліку Вікторівну.

 

Утворено 8 депутатських фракцій:
-     „Блок Петра Порошенка „Солідарність”;
-     ВО „Батьківщина”;
-     політичної партії „Опозиційний блок”;
-     Радикальної партії Олега Ляшка;
-     політичної партії „Об’єднання „Самопоміч”;
-     „Народна партія”;
-     Всеукраїнського об’єднання „Свобода”;
-     ПП „Українське об’єднання патріотів „Укроп”.

На другому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 26 листопада 2015 року, утворено  7 постійних комісій:
- з питань бюджету і комунальної власності;
- з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку;
-  з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села;
-  з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів;
-  з гуманітарних питань;
-  з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів;
-  з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

 

НОВИНИ

Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови

Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умовиУряд ухвалив важливі рішення, які роблять доступ до компенсації за знищене або пошкоджене житло більш зручним і реалістичним — з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими стикаються постраждалі громади.

Серед прийнятих змін:

Можна підтвердити знищення житла дистанційно — без виїзду комісії

Це стосується населених пунктів, які перебувають під постійними обстрілами. Відтепер комісія з обстеження може не виїжджати на місце, а використати фото чи відео, які:

▪️ відповідають затвердженим критеріям (постанова КМУ №472 від 21.04.2023);
▪️ дозволяють ідентифікувати місцезнаходження об’єкта;
▪️ дають змогу оцінити ступінь його пошкодження або знищення.

На 27-й сесії Житомирської обласної ради ухвалили низку важливих рішень

На 27-й сесії Житомирської обласної ради ухвалили низку важливих рішень10 липня відбулася 27-ма (позачергова) сесія Житомирської обласної ради восьмого скликання. Засідання провів перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко. У роботі сесії взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та його заступники, представники виконавчого апарату обласної ради, структурних підрозділів ОВА, а також правоохоронних органів.

На початку сесії відбулися урочисті моменти. Почесне звання «Заслужений артист України» було вручено Віталію Рогутському — артистові драми Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги Житомирської обласної ради.

Також депутат обласної ради Валерій Онопрієнко, який нині проходить службу в 115-й окремій бригаді територіальної оборони, вручив першому заступнику голови обласної ради Олегу Дзюбенку прапор бригади та подяку від імені військовослужбовців. Цей жест став свідченням вдячності депутатському корпусу за постійну підтримку військових, які боронять Україну.

Депутати ухвалили створення обласного центру підготовки громадян до національного спротиву

Депутати ухвалили створення обласного центру підготовки громадян до національного спротиву10 липня під час 27-ї позачергової сесії Житомирської обласної ради восьмого скликання депутати ухвалили рішення про створення комунального закладу «Житомирський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву» Житомирської обласної ради та призначення його керівника — Олега Держанівського. 

Метою діяльності Центру є виконання комплексу заходів, спрямованих на забезпечення готовності громадян України до національного спротиву, сприяння обороноздатності держави та надання обороні України всеохоплюючого характеру.