Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року. Перші вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись 24 грудня 1939 року. Обрано 80 депутатів, із них – 25 жінок. Серед депутатів обласної ради першого скликання – 4 робітники, 62 службовця, 14 колгоспників; 7 депутатів мали вищу освіту, 24 – середню, 49 – початкову.

На першій сесії першого скликання, яка відбулась 9-10 січня 1940 року, головою виконавчого комітету обласної Ради депутатів трудящих обраний Перов Володимир Михайлович. Створено шість постійних комісій:

-         охорони здоров’я;
-         комунального господарства;
-         місцевої промисловості;
-         шкільна;
-         торгова;
-         бюджетна.

У роки Великої  Вітчизняної війни, з 1941 по 1943 рік, обласна рада тимчасово припинила роботу і відновила її в січні 1944 року.

Перші післявоєнні вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись  21 грудня 1947 року.

У березні 1963 року створені обласна сільська Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Героя Соціалістичної праці Ботвинова Олександра Гнатовича) і обласна промислова Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Кременицького Віктора Олександровича).

У грудні 1964 року на спільній сесії сільська і промислова ради об’єднались в Житомирську обласну Раду депутатів трудящих.

У 1977 році, згідно з Конституцією СРСР,  Ради депутатів трудящих стали називатись Радами народних депутатів.

Закріплення нині діючої моделі місцевого самоврядування було здійснено в Конституції України 1996 року і законодавчо оформлено  Законом  України «Про місцеве самоврядування в Україні» 1997 року.

 

25 жовтня 2015 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад.
До обласної ради сьомого скликання обрано 64 депути.
На першому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 12 листопада 2015 року, головою обласної ради обрано Лабунську Анжеліку Вікторівну.

 

Утворено 8 депутатських фракцій:
-     „Блок Петра Порошенка „Солідарність”;
-     ВО „Батьківщина”;
-     політичної партії „Опозиційний блок”;
-     Радикальної партії Олега Ляшка;
-     політичної партії „Об’єднання „Самопоміч”;
-     „Народна партія”;
-     Всеукраїнського об’єднання „Свобода”;
-     ПП „Українське об’єднання патріотів „Укроп”.

На другому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 26 листопада 2015 року, утворено  7 постійних комісій:
- з питань бюджету і комунальної власності;
- з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку;
-  з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села;
-  з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів;
-  з гуманітарних питань;
-  з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів;
-  з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

 

НОВИНИ

Олег Дзюбенко зустрівся з паралімпійцем Євгенієм Корінцем та його тренером

Олег Дзюбенко зустрівся з паралімпійцем Євгенієм Корінцем та його тренером Сьогодні, 17 січня, перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко разом із начальником Житомирської обласної військової адміністрації Віталієм Бунечком зустрілися з учасником ХVІІ Літніх Паралімпійських ігор 2024 року в Парижі Євгенієм Корінцем та його наставником , заслуженим тренером України Анатолієм Денисовцем.

Під час зустрічі спортсмену було вручено сертифікат на грошову винагороду від Благодійної організації «Благодійний фонд «BGV», як подяку за внесок у спортивну славу Житомирщини та підтримку його подальших досягнень.

З 20 січня громади зможуть подати заявки на будівництво й ремонт укриттів у школах і профтехах

З 20 січня громади зможуть подати заявки на будівництво й ремонт укриттів у школах і профтехахЗ 20 до 26 січня громади зможуть подавати заявки на будівництво й ремонт укриттів у закладах, що надають загальну середню освіту (школи й профтехи), коштом державної субвенції.

Отримати кошти зможуть:

  • військово-морські й військово-спортивні ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;
  • заклади з 200+ учнями;
  • заклади до 200 учнів, якщо вони є єдиними в громаді, працюють очно / змішано й до яких підвозять учнів щонайменше з двох інших шкіл.

Олег Дзюбенко взяв участь у нараді щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Олег Дзюбенко взяв участь у нараді щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи15 січня перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко взяв участь у нараді щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Захід відбувся у Києві під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка.

Нарада ініційована народними депутатами України, зокрема Арсенієм Пушкаренком, у зв’язку з численними зверненнями громадян, які проживають на радіаційно забруднених територіях та через неналежне соціальне забезпечення ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.