Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року. Перші вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись 24 грудня 1939 року. Обрано 80 депутатів, із них – 25 жінок. Серед депутатів обласної ради першого скликання – 4 робітники, 62 службовця, 14 колгоспників; 7 депутатів мали вищу освіту, 24 – середню, 49 – початкову.

На першій сесії першого скликання, яка відбулась 9-10 січня 1940 року, головою виконавчого комітету обласної Ради депутатів трудящих обраний Перов Володимир Михайлович. Створено шість постійних комісій:

-         охорони здоров’я;
-         комунального господарства;
-         місцевої промисловості;
-         шкільна;
-         торгова;
-         бюджетна.

У роки Великої  Вітчизняної війни, з 1941 по 1943 рік, обласна рада тимчасово припинила роботу і відновила її в січні 1944 року.

Перші післявоєнні вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись  21 грудня 1947 року.

У березні 1963 року створені обласна сільська Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Героя Соціалістичної праці Ботвинова Олександра Гнатовича) і обласна промислова Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Кременицького Віктора Олександровича).

У грудні 1964 року на спільній сесії сільська і промислова ради об’єднались в Житомирську обласну Раду депутатів трудящих.

У 1977 році, згідно з Конституцією СРСР,  Ради депутатів трудящих стали називатись Радами народних депутатів.

Закріплення нині діючої моделі місцевого самоврядування було здійснено в Конституції України 1996 року і законодавчо оформлено  Законом  України «Про місцеве самоврядування в Україні» 1997 року.

 

25 жовтня 2015 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад.
До обласної ради сьомого скликання обрано 64 депути.
На першому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 12 листопада 2015 року, головою обласної ради обрано Лабунську Анжеліку Вікторівну.

 

Утворено 8 депутатських фракцій:
-     „Блок Петра Порошенка „Солідарність”;
-     ВО „Батьківщина”;
-     політичної партії „Опозиційний блок”;
-     Радикальної партії Олега Ляшка;
-     політичної партії „Об’єднання „Самопоміч”;
-     „Народна партія”;
-     Всеукраїнського об’єднання „Свобода”;
-     ПП „Українське об’єднання патріотів „Укроп”.

На другому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 26 листопада 2015 року, утворено  7 постійних комісій:
- з питань бюджету і комунальної власності;
- з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку;
-  з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села;
-  з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів;
-  з гуманітарних питань;
-  з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів;
-  з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

 

НОВИНИ

Володимир Ширма взяв участь у засіданні круглого столу «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку»

Володимир Ширма взяв участь у засіданні круглого столу  «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку»Заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма взяв участь у засіданні круглого столу «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку». Засідання проводив Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

З травня розпочинається подання заявок на отримання субсидій на землю для аграріїв постраждалих регіонів, - Мінагрополітики

З травня розпочинається подання заявок на отримання субсидій на землю для аграріїв постраждалих регіонів, - МінагрополітикиЗ 1-го травня в Державному аграрному реєстрі розпочнеться подання заявок на окрему бюджетну субсидію на оброблювані угіддя для аграріїв з деокупованих територій та територій, на яких завершені бойові дії. Кошти у розмірі 8 тис. грн на 1 га надаватимуться виробникам сільськогосподарської продукції, що мають у власності або користуванні до 120 га земель сільськогосподарського призначення.

U-LEAD запрошує до участі у новій навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом 2024»

U-LEAD запрошує до участі у новій навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом 2024»Ви — новачок у проєктному менеджменті? Прагнете підсилити свої навички з написання та впровадження проєктів, хочете ознайомитися з новітніми підходами та методологією розробки проєктних пропозицій, проаналізувати ключові помилки, які виникають у процесі підготовки та впровадженні проєктів? Долучайтеся до навчальної програми від «U-LEAD з Європою».