росія через маніпуляції може не допустити місію МАГАТЕ до ключових об’єктів на ЗАЕС, – Герман Галущенко

росія через маніпуляції може не допустити місію МАГАТЕ до ключових об’єктів на ЗАЕС, – Герман Галущенко

російська сторона, вдаючись до маніпуляцій, може не допустити місію МАГАТЕ до ключових об’єктів, які мають бути оглянуті на території окупованої ЗАЕС.

Таку позицію висловив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону.

Міністр зазначив, що українська сторона обговорила з представниками місії відповідний перелік об’єктів, і ці пропозиції практично повністю збігаються з оцінками експертів МАГАТЕ.

“Ключове - аби росіяни дійсно допустили до тих об’єктів, які місія має на меті оглянути. Ми розуміємо, що можуть бути маніпуляції: показати якусь картинку чи скласти маршрут, де по-факту місія просто не зможе побачити, що відбувається. І тоді, безумовно, це може поставити під сумнів результати”, - зазначив він.

Герман Галущенко підкреслив, що нинішній формат роботи місії – новий. “Як правило місії відбувалися вже по факту певних подій на ядерних об’єктах. Сьогодні місія відбуває наперед для того, щоб убезпечити від тих варварських вчинків, які росія чинить на ЗАЕС”.

Міністр наголосив на важливості, аби у новому форматі роботи місія реалізувала і більш широкий порядок денний: “Місія має перш за все, окрім суто технічної функції, показати ті загрози ядерній безпеці, які несуть на території АЕС присутність збройних сил рф, зброї і тяжкої техніки”.

Водночас очільник Міненерго підкреслив, що до складу місії входять справжні фахівці своєї справи, які мають неабиякий досвід, і Україна цінує їх зусилля, спрямовані на забезпечення ядерної безпеки не тільки нашої держави, а і всього світу.

Українська сторона очікує, що результатами роботи місії стануть деокупація ЗАЕС, її повернення під повний контроль України та подальша демілітаризація території навколо станції, нагадав Герман Галущенко.

За інформацією Урядового порталу

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2