Володимир Федоренко привітав з Днем Сухопутних військ і вручив відзнаки бійцям 95-ї бригади

0112 грудня – День Сухопутних військ Збройних Сил України. Вітаючи військовослужбовців з нагоди свята, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко відзначив ключову роль Сухопутних військ в укріпленні національної безпеки.

 «Більшість бойових завдань на сході країни здійснюють сьогодні саме Сухопутні війська. Вони стримують наших ворогів і посилюють обороноздатність держави. Ми всі маємо працювати на те, щоб військовослужбовці Сухопутних військ мали високий рівень підготовки, повне технічне оснащення та соціальний захист», - зазначив Володимир Федоренко.

Напередодні свята голова облради зустрівся з бійцями 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, яка відзначила 28 років з дня заснування.

«Для мене честь вручити відзнаки обласної ради кращим крилатим піхотинцям, - наголосив Володимир Федоренко. – 95-та бригада здобула славу легендарної. Вона брала участь у складних військових операціях, звільненні українських міст, обороні Донецького аеропорту та найдовшому в світовій історії рейді, який бійці провели у тилу ворога. «Сила. Відвага. Честь» - девіз бригади, не раз підтверджений на полі бою. Житомирщина живе перемогами 95-ої бригади і боляче сприймає кожну її втрату».

Довідково. 95-та окрема десантно-штурмова бригада була сформована в 1992-му році як навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ. Згодом центр був переформований в 95-ту окрему аеромобільну бригаду, а в 2016 році – в десантно-штурмову бригаду. У 1990-х, 2000-х роках бригада брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН. Нині, маючи значний досвід реальних бойових дій, бійці 95-ї бригади беруть участь у міжнародних навчаннях, передаючи знання та навички професійним військовим у Румунії, Польщі, Німеччині. На честь 95-ї бригади названо вулицю Героїв Десантників у Житомирі. Подвиг українських бійців 95-ї бригади, їх відвага і сила духу надихнули відомого поета Андрія Орлова («Орлуша») на написання вірша «Якщо не ви, то хто?», який він присвятив захисникам Донецького аеропорту.

02

02

02

02

02

02

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2