До уваги організацій, що здійснюють ввезення гуманітарної допомоги

До уваги організацій, що здійснюють ввезення гуманітарної допомоги

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 927 „Деякі питання організації ведення автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомогиˮ включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги відбувається одночасно із прийнятим Мінсоцполітики рішенням про визнання вантажів гуманітарною допомогою.

На сьогоднішній день вантажі, які перетинають митний кордон України, визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом (постанова КМУ від 01.03.2022 року № 174 „Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стануˮ) без рішення про визнання гуманітарною допомогою таких вантажів Мінсоцполітики. 

З цієї причини отримувачі таких вантажів не можуть бути включенні до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. Питання включення організацій до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги за умови декларативного ввезення гуманітарних вантажів потребує додаткового врегулювання.

✅ В зазначеному контексті Міністерством соціальної політики напрацьовано проекти змін до діючого законодавства, які удосконалять процедуру реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги із урахуванням потреб воєнного стану та після його завершення.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2