Олександр Порхун розповів про соціальні гарантії для учасників бойових дій та їхніх родин

Олександр Порхун розповів про соціальні гарантії для учасників бойових дій та їхніх родинПерший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун розповів про соціальні гарантії, якими можуть скористатися учасники бойових дій і члени їхніх родин, а також сім’ї полеглих Захисників і Захисниць.

«Найактуальніші зараз соціальні гарантії підтримуються державою. Це – пільги на житлово-комунальні послуги, пільгове безкоштовне перевезення, пільга на здобуття вищої освіти або переосвіти учасникам бойових дій та їхнім дітям, дітям загиблих Воїнів. Також хочу зазначити, що у 2021 році Урядом було схвалено, що психологічна реабілітація розповсюджується не тільки на ветеранів, а й на членів їхніх родин, сімей загиблих Захисників і Захисниць України», – нагадав Олександр Порхун.

Крім цього, перший заступник міністра зазначив, що з 1 січня 2023 року передбачена одноразова грошова допомога особам, які мають особливі заслуги перед Україною. Це – Захисники і Захисниці, які брали безпосередню участь в АТО, ООС, у заходах по обороні України у зв’язку з військовою агресією росії проти України і яким присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка», або яких нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом «За мужність» трьох ступенів чи орденом княгині Ольги трьох ступенів, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа таких осіб.

«Вони можуть претендувати на одноразову виплату від держави, а з 1 січня 2023 року отримувати щомісячну надбавку. Також було змінено перерахунок пенсій цим категоріям», – зазначив Олександр Порхун.

При цьому перший заступник міністра зазначив, що наразі Мінветеранів спільно з іншими відомствами працює над комплексним оглядом усіх соціальних гарантій, які сьогодні держава надає учасникам бойових дій та членам їхніх родин, щоб актуалізувати їх відповідно до вимог сучасних Захисників і Захисниць.
 
 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2