Минулоріч Коростишівська спеціальна школа забезпечила повноцінне навчання дітей в умовах посиленого протиепідемічного режиму

спецшколаКоростишівська спеціальна школа Житомирської обласної ради – заклад загальної середньої освіти для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. У школі навчається  95 учнів  з 26  ТГ Житомирської області. Учні мають батьків. Сироти і позбавлені батьківського піклування мають опікунів і піклувальників. На цілодобовому перебуванні у пансіоні - 70 дітей. Щоденно відвідують заклад - 22 учні.  52 учні  мають статус дитини з інвалідністю.

Серед головних статутних завдань – системний психолого-педагогічний супровід в освітньому процесі, трудова та соціальна адаптація, розвиток ключових компетентностей, розвиток природних здібностей і обдарувань, допрофесійна підготовка. Особлива увага приділяється роботі з учнями, які мають складні психофізичні розлади та інтелектуальні порушення помірного ступеня.

Зміст освітніх  програм у закладі спрощений, окремі предмети, такі як іноземна мова, всесвітня історія, світова література  не вивчаються. Фізика і хімія зведені в предмет «Фізика і хімія у побуті». Посилена трудова підготовка, зокрема допрофесійне навчання. У другій половині дня проводяться корекційно-розвиткові заняття з соціально-побутового орієнтування, ритміки, лікувальної фізкультури, розвитку мовлення. Освітній процес продовжується в позаурочний час. Учасники освітнього процесу взаємодіють у ході реалізації проєктів «Колекція радості (виготовлення святкових, карнавальних костюмів, спецодягу)», «Веломандри (велосипедний туризм)», «Вулична кухня», «Благоустрій і господарювання», «Клуб Каяк (веслування на байдарках)»  тощо. На популярних, перспективних та важливих у корекційно-розвивальній роботі напрямах  працюють гуртки.

На базі школи створена та активно експлуатується станція технічного обслуговування велосипедів.

ЦІКАВІ ФАКТИ

-        Майновий комплекс розташований на місці колишнього маєтку панів Екземплярських, які щоліта наприкінці ХІХ, початку ХХ століття приїжджали до м. Коростишева з Петербургу на відпочинок.

-        У 2019 році група учнів відвідала Об’єднані Арабські Емірати та взяла участь у низці культурно-просвітницьких заходів за підтримки Посла України в ОАЕ і представників української діаспори.

-        Під час карантину  на COVID-19  у 2020 році на базі Коростишівської спеціальної школи був розташований підрозділ Національної гвардії, бійці якого брали участь у заходах із забезпечення громадського порядку та контролю за дотриманням протиепідемічного режиму у м. Коростишеві.

Основні досягнення за 2021 рік, плани та перспективи розвитку

У 2021 році освітній процес проводився виключно у межах майнового комплексу Коростишівської спеціальної школи, без переходу на дистанційне навчання.

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту» та відповідно до Статуту мережа класів розширена на один клас – з 01 вересня 2021 року відкрито десятий клас.  Троє  учнів переведено до закладів загальної середньої освіти за місцем проживання на інклюзивну форму навчання. З них двоє  учнів охоплено інклюзивним навчанням у сільській місцевості.

2021 рік став роком становлення окремого структурного підрозділу – пансіону в умовах переведення обов’язків по забезпеченню вихованців, їх лікуванню,  від закладу до батьків.  Водночас, заклад продовжує залучати допомогу благодійників для підтримки дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених, бідних сімей. Всього за рік залучено благодійної допомоги на суму 306647,40 грн. Серед благодійників – трудовий колектив регіонального виробника ТОВ «Файдаль -Україна» (смт. Брусилів).

Учні забезпечені п’ятиразовим харчуванням. Запроваджена система НАССР. Проведена підготовча робота по введенню нової системи харчування з 01 січня 2022 року. 

97% працівників закладу вакциновані, невакциновані працівники мають тимчасове протипоказання.

Трудовий колектив забезпечив виконання статутних завдань, навчання і перебування дітей у спеціальній школі в умовах посиленого протиепідемічного режиму та обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням COVID-19.  Щотижневе вибуття на вихідні та прибуття дітей з 26  територіальних громад Житомирської області створювало додаткові ризики та ускладнювало роботу. Однак, спалахів  коронавірусної інфекції не допущено. Окремим учням із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у значно віддалених територіальних громадах, надавалися медичні послуги фахівцями Коростишівської ЦРЛ. Було організовано додаткове транспортне обслуговування учасників освітнього процесу за рахунок спеціальної школи.

Учасники освітнього процесу (учні та вчителі)  у кількості 19 чоловік стали учасниками велотуру «Карпати-21», присвяченого 30-річчю Незалежності України.  Велотур організований за рахунок благодійників. У програмі велотуру – посилена фізичне підготовка, знайомство з пам’ятками природи та архітектури Закарпаття.  Започатковано та реалізуються проєкти індивідуальної підтримки обдарованих учнів.

На виконання Урядових рішень у 2022 році планується підготовка нової редакції Статуту та внесення його на розгляд Житомирської обласної ради.  Планується залучити кошти обласного бюджету та благодійну допомогу для капітального ремонту котельні, орієнтовна вартість проєкту відповідно до кошторисної документації  1 млн. грн.

Кошторис на 2021 рік склав 14944200,00 грн.

За інформацією т.в.о. директора Віталія Макарчука, Коростишівська спеціальна школа у найближчій перспективі претендує на роль опорного закладу корекційної освіти з обслуговуванням, передусім, територіальних громад північної, східної та південно-східної частини Житомирської області. Виконання статутних завдань заклад планує забезпечувати за рахунок засновника – Житомирської обласної ради та на засадах державно-громадського і державно-приватного партнерства, державно-громадського управління.

1

1

1

1

1

1

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2