Основні досягнення Житомирського медичного інституту в 2021 році

fbf79695a215ac1dcf3c399610aedbb5Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради є комунальним закладом вищої освіти, у якому здійснюється підготовка фахівців з вищої освіти за відповідними освітніми, освітньо-професійними, освітньо-науковими програмами на таких рівнях вищої освіти: першому, другому, третьому.

Інститут постійно працює над поглибленням інтеграції з іншими закладами вищої освіти. Так, інститут продовжував реалізацію заходів в рамках україно-швейцарського проєкту «Розвиток  медичної освіти в Україні», що діє за сприяння Швейцарського інституту тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH) і за фінансування Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation – SDC), його загальний бюджет становить 5 млн швейцарських франків.  В 2021 році інституту було надано обладнання для дистанційного навчання та високотехнологічне обладнання для навчального тренінгового симуляційного центру на суму, близько 2 млн.грн.

У рамках проєкту 25 червня  2021 року відкрито навчальний тренінговий центр зі спеціалізованими лабораторіями: інформаційних технологій і дистанційного навчання; маніпуляційної техніки; серцево-легеневої реанімації і травми дорослих; серцево-легеневої реанімації дітей і підлітків; клінічних навичок  хірургії, акушерства, новонароджених, терапії; сімейної медицини; клінічних навичок в педіатрії; клінічних навичок в фізіотерапії; комплекс  симуляційної медицини (зала симуляційної медицини, кімната управління, кімната дебрифінгу), служба психологічної підтримки.

Спеціалізовані лабораторії оснащені сучасними фантомами, муляжами (170 одиниць), в т.ч., високотехнологічні з системою контролю параметрів і функцій (дихання, серцевої діяльності, пологів тощо) – 30 одиниць; аудіо, відеоапаратура, монітори, комп'ютери – 20 одиниць; обладнання для дистанційного навчання (планшети, монітори, телеекрани, відеокамери, навушники) – 4 робочих місця; обладнання кабінету сімейної медицини; апаратура, медичне обладнання – 50 одиниць. Функціональна спроможність НТЦ дає можливість відпрацьовувати більше 500 практичних навичок.

Вперше в історії закладу минулого року відбувся випуск здобувачів вищої освіти за ОПП 229 «Громадське здоров'я» освітнього ступеня магістр (червень, 2021 рік).

Відповідно до затвердженого Міністром охорони здоров’я України і Президентом НАМН України «Реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій», проведено XІІ Науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Вища освіта та практика в медсестринстві», засновником якої є Житомирський медичний інститут (жовтень, 2021 рік).

Житомирський медичний інститут спільно з ДВНЗ «Ужгородський національний університет» провели ІІ міжвузівську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань «Охорона здоров’я» (листопад, 2021 рік).

Науковці Житомирського медичного інституту провели спільні наукові дослідження з науковцями Жешувського університету. Результати досліджень були представлені на міжнародних конференціях та узагальнені в монографії  «The research challenges in nursing practice» (wydawnictwo Unewersytetu Rzeszowskiego).

Викладачі інституту пройшли стажування у Вищій школі педагогіки та адміністрування ім. Мешка (м. Познань), під час якого ознайомилися з роботою фундації НСР (м. Познань) та перейняли інноваційний досвід роботи Медичного центру НСР.

Успішно акредитовано освітньо-професійну програму 229 «Громадське здоров’я» для другого (магістерського) рівня (березень, 2021 рік).

Розпочато підготовку здобувачів освіти за спеціальністю 223  «Медсестринство» освітнього ступеню бакалавр за заочною формою навчання.

Щодо спортивних досягнень, здобувач освіти, майстер спорту України Лілія Павлюк у минулому році здобула ІІ місце в легкому контакті та перемогу в дозованому контакті на ХХІ Чемпіонаті України «Кубок України з рукопашного бою» (15 травня 2021 р.).

Досягнення в мистецтві:

  • На ХХІІІ Міжнародному студентському фестивалі «Барви осені», студентка Дар'я Астахова отримала перемогу в номінації «Піднесення соціально важливих тем засобами мистецтва» (25-30 листопада, 2020 рік), виборола ІІ місце в номінації «Вокал» на Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Жінок оспівую красу»;
  • Здобувачі освіти Житомирського медичного інституту Астахова Дар'я і Марат Фасенко стали переможцями Всеукраїнського фестивалю конкурсу мистецтв;
  • Здобувач освіти Дар'я Астахова отримала гран-прі з вокалу на Міжнародному фестивалі «Оксамит фест»;
  • Художній керівник інституту Ірина Кочук-Охман стала лауреатом III премії в жанрі «Виконавець естрадної пісні» на VII Міжнародному фестивалю-конкурсу молодих виконавців «Пісенний спас» імені Володимира Шинкарука (17-19 вересня, 2021 рік)

Плани на перспективи подальшої діяльності:

  • Продовжити реалізацію Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» (термін дії проекту з 2019-2023 рр.).
  • З метою розширення сфери освітніх послуг підготувати пакет документів для відкриття ліцензій на підготовку фахівців:

- 227 «Фізична реабілітація, ерготерапія» освітнього ступеня магістр;

- 224 «Технології медичної діагностики та лікування» освітнього ступеня магістр;

- відкриття аспірантури, докторантури зі спеціальностей 223 «Медсестринство», 229 «Громадське здоров’я»;

  • Реалізація програми подвійного диплому між Житомирським медичним
  • інститутом та Калишською Академією (Польща).
  • Ініціювати розробку обласної програми стратегічного розвитку Житомирського медичного інституту на період 2022-2026 рр.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2