4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

rakЩороку у світі виявляється 12 млн осіб, які вперше захворіли на рак. Близько 7 млн помирають від хвороби. Україна за темпами поширення раку посідає друге місце в Європі. Більше 1 млн осіб з онкологічними захворюваннями перебуває на обліку в медичних закладах нашої країни, з них 33 758 хворих – в КНП «Житомирський обласний онкодиспансер».

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями. Метою проведення цього дня є підвищення обізнаності про рак як одного із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання.

В Житомирській області в 2021 році зареєстровано майже 3 494 нових випадків злоякісних новоутворень. Померло від онкології 1504 пацієнти.

Найпоширеніші форми новоутворень серед жителів Житомирщини – це рак органів травлення, що складає 23,6%, жіночих статевих органів - 13,4%, рак шкіри - 10,4%, рак молочної залози - 10,3%, рак органів дихання - 9,8%.

Актуальність проблеми визначається складністю своєчасної діагностики, часто пацієнти пізно звертаються до лікарів, коли допомогти їм вже неможливо.

Онкологи наголошують: при виявленні хвороби на ранній стадії до 40% хворих можливо вилікувати. Тож, у Всесвітній день боротьби з раком медики закликають громадян до свідомого ставлення до свого здоров’я та своєчасного звернення до лікарів для діагностування недуги на ранніх стадіях.

Профілактичний напрямок є дуже важливим у боротьбі з онкологією, як і підтримка імунітету та здоровий спосіб життя. Всесвітня організація охорони здоров'я серед головних чинників появи онкопатологій називає надмірну вагу, інфекції, куріння та зловживання алкоголем.

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням; збільшення фізичної активності; вживання збалансованої та здорової їжі; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; проходження  регулярних медичних оглядів та скринінгових обстежень; уважне ставлення до власного здоров’я.

Записатись до лікаря-онколога можна онлайн на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру

https://onko.zt.lic.org.ua/;

або

зателефонувати з 08-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів:

+38 (0412) 43-42-09

+38 (068) 98-77-834

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2