10 лісових підприємств об'єднує в собі «Житомироблагроліс»

лесЖитомирське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради є одним із основних лісокористувачів в області, яке створене у 2000 році. 

На даний час в результаті реорганізації підприємство "Житомироблагроліс" об’єднує 10 лісогосподарських підприємства області, яким передано в постійне користування 300 тис. га земель лісового фонду що складає  28  % від загального лісового фонду області.

На територіях дочірніх підприємств АПК ЖОКАП «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради загальний стовбурний запас лісів  наданих в користування становить 43,8 млн.м.куб. деревини, середній вік насаджень 45 років, а вікова структура лісових насаджень слідуюча: молодняки – 24%, середньовікові – 70%, пристигаючі, стиглі та перестійні – 6%. Щорічний загальний приріст деревини складає 1,170 млн.м.куб., а в перерахунку на 1 га покритих лісом земель 3,9 м.куб. Відповідно до вікової структури насаджень заготівля деревини дров’яної промислового, непромислового використання (дрова) складає близько 60% від загальної кількості деревини. 

З періоду створення підприємство "Житомироблагроліс" проводить весь комплекс робіт на виконання державних програм по відтворенню, охороні, захисту лісів та раціональному їх використанню. Метою діяльності підприємства є реалізація державної політики розвитку лісового господарства і раціонального використання лісових ресурсів, охорона і захист лісів, а також одержання прибутку за рахунок задоволення потреб споживчого ринку у його продукції та послугах на основі ефективного використання виробничого та фінансового потенціалу. Предметом діяльності є координація діяльності на надання методичної допомоги підвідомчим структурам  області у спеціалізованому веденні лісового господарства.

За період з 2000р.-2020 роки лісогосподарськими  підприємствами  проведено лісовідновних робіт  шляхом посадки лісу на площі понад 23,0 тисячі гектарів. В тому числі у 2020 році створено лісових культур на площі 1240 га.

Поряд із роботами, пов’язаними зі  створенням лісових насадженьпідприємство “Житомироблагроліс” з періоду створення проводить весь

Всі лісогосподарські підприємства області до початку пожежонебезпечних періодів розроблюють організаційно мобілізаційні плани гасіння пожеж, із затвердженням їх в райдержадміністраціях та районних відділеннях пожежної охорони, організовують ДПД з обов’язковим страхуванням їх членів, встановлюють цілодобове чергування. Щорічно підприємствами створюються мінералізовані  смуги на протязі 2,8 тис. км та проводиться догляд за ними на протязі 4,5 тис. км. У 2020 році створено мінералізованих смуг 7,2 тис. км. та проведено догляду за ними 9,5 тис. км.

Лісові пожежні станції створені в  усіх дочірніх підприємствах які гасять не тільки лісові пожежі, а і допомагають населенню району. Для цього придбано та приведено в належний стан 29 пожежних автомобілів. По кожному підприємству створені місця зосередження протипожежного інвентарю.

З метою своєчасного виявлення пожеж у лісових масивах та випадків самовільних рубок по Малинському та Словечанському лісгоспах придбані квадрокоптери.

 За рахунок господарської діяльності лісогосподарськими підприємствами  на охорону лісів від пожеж витрачено у 2020 році понад 10,0 млн грн. 

Загальна чисельність працюючих по підприємствах у 2020 році становить 1286 осіб, в т.ч. лісова охорона 668 осіб.  Середньомісячна зарплата у 2020 році склала 10050 грн. Заборгованість по заробітній платі та платежах до бюджетів різних рівнів та соціальних фондів відсутня.

За роки діяльності підприємствами сплачено до різних рівнів бюджетів та фондів  1108,0 млн. грн., в тому числі до державного бюджету 405,0 млн. грн. до місцевого 301,2 млн. грн., обласного бюджету 116,0 млн. грн. та сплатили єдиний соціальний внесок в кількості 286,1 млн. грн..   У 2020 році сплачено до всіх рівнів бюджетів 171,0 тис. грн., в тому числі до державного бюджету 85,5 тис. грн., до обласного бюджету 7,4 тис. грн., до місцевого 45,0 тис. грн. та єдиного соціального внеску 33,1 тис. грн.

Сумлінна праця колективів агролісогосподарських підприємств нашої області  повністю виправдовує мету свого створення та призначення – охорона, захист, лісовідновлення та лісовідтворення лісів, раціональне використання лісових ресурсів на задоволення потреб споживчого ринку, задоволення населення деревиною; шкіл, інших державних структур районів області,  активна участь в вирішенні соціальних програм області та її мешканців.

Структура Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс»  Житомирської обласної ради є оптимальною, конструктивною та відповідає вимогам сьогодення. Адже ще у 2000 році започатковано запровадження децентралізації у сфері ведення лісового господарства області.

Сьогодні Житомирське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Житомироблагроліс»  Житомирської обласної ради це стабільно працююче, конкурентоспроможне та одне із основних бюджетоутворюючих підприємств в області.

Інформація про Житомирське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради:

Поштова адреса: 10006, м. Житомир, вул.  Радивілівська, 138а

Телефон-факс: 42-11-97, 42-11-98

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівник: Рибинський Ігор Євгенович

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2