Чорнобильська катастрофа: у Житомирі стартувала Міжнародна науково-практична конференція

DSC0872522-23 квітня у Поліському національному університеті триває Міжнародна науково-практична конференція «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення».

Участь бере голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Захід відбувається у форматі відео-конференції.

Серед запрошених – науковці провідних вищих начальних закладів України, Республіки Білорусь та Німеччини.

У вітальному слові голова обласної ради Володимир Федоренко зазначив, що Чорнобиль вже 35 років асоціюється з найбільшою техногенною катастрофою людства.

«10 мільйонів постраждалих по всьому світу. 150 тисяч квадратних кілометрів забрудненої землі. Вплив радіації відчули у більш ніж 2000 українських містах та селищах. Найбільше постраждала Житомирщина. Тільки в перші декілька років було переселено 19599 осіб, 8480 сімей. На жаль, і сьогодні, десятки років потому, ми не можемо сказати, що ця трагедія позаду, адже з’являються нові виклики, до яких ми маємо бути готові», - сказав Володимир Федоренко.

Серед напрямів подолання наслідків Чорнобильської катастрофи голова облради акцентував увагу на покращенні умов проживання населення, що знаходиться на забрудненій території, яке ще й досі отримує дозу опромінення через споживання продуктів харчування із перевищеним вмістом радіонуклідів. Щодо нових загроз – це можливість повторного радіаційного забруднення природного навколишнього середовища через лісові пожежі. Масштабні весняні пожежі минулого року продемонстрували, що готовність рятувальників та лісівників має бути стовідсотковою.

«Сьогоднішній захід дає надію. Адже люди які сьогодні тут зібралися, не лише з України, а наші колеги з інших країн ставлять за мету боротися з наслідками, пропонувати інноваційні методи для убезпечення людей майбутнього від подібних трагедій», - зазначив Володимир Федоренко.

Довідково.

Житомирщина належить до регіону, який найбільше постраждав від аварії на атомній станції.

В результаті вибуху на Чорнобильській атомній електростанції суттєвого радіоактивного забруднення зазнала майже половина території Житомирської області. Було забруднено цезієм -137 із щільністю понад 37 кБк/м2 – 977,6 тис.га, з яких 327,1 тис.га – сільськогосподарських угідь. При цьому найбільше радіоактивне забруднення відбулося у поліській частині Житомирської області. Переважно це Народицький та Овруцький райони, а також частина Лугинського та Коростенського.

До зони відчуження було включено 7 населених пунктів, до зони безумовного (обов'язкового) відселення – 54, до зони гарантованого добровільного відселення – 293 та 327 до зони посиленого радіологічного контролю.

На теренах області за станом на 01.01.2021 проживає 233,8 тис постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС або 19 % від загальної чисельності населення області.

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

DSC08725

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2