Володимир Федоренко зустрівся з Послом Туреччини

LUT retro blue 34Із робочим візитом Житомирщину 29 січня відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гульдере. В обласній раді він зустрівся з керівництвом області та міста та обговорив перспективні шляхи подальшої співпраці.

Участь у зустрічі з Послом Туреччини взяли голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Градівський та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Голова обласної ради подякував представникам турецької делегації за підтримку українського народу у територіальній цілістності.

«Республіка Туреччина є нашим стратегічним партнером, як у політичній так і в економічній площині. Впевнений, що у найближчій перспективі на урядовому рівні посадовцям вдасться дійти згоди щодо завершення процесу укладання угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, що надасть додаткового стимулу для розширення та розвитку українсько-турецьких торговельних відносин, зокрема для нашого регіону», - зазначив голова облради Володимир Федоренко.

Житомирщина доволі плідно співпрацює з Туреччиною у торговельній сфері. Товарообіг Житомирської області й Туреччини за підсумками 10 місяців 2020 року склав 45,6 млн дол. США, що на 53,0% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Втім, за словами Володимира Федоренка, ці цифри набагато менше, ніж ті, які хотіла б бачити влада області.

Що стосується інвестиційної сфери, то на Житомирщині діють понад 20 компаній з турецьким капіталом. Зокрема, цього тижня голова обласної ради зустрічався з представниками міжнародної компанії MNG Group, штаб-квартира якої базується в Анкарі. За тиждень вони починають будівництво сонячної електростанції в нашій Брониківській громаді.

«Ми раді приймати великий бізнес, але прагнемо отримувати не тільки інвестиції від наших закордонних партнерів, а й досвід. У Туреччини нам точно є чому повчитись. За останні 30 років країна зробила величезний прорив у розвитку медицини, інфраструктури та туризму. Житомирщина також має, що показати світу, але відсутність якісної інфраструктури заважають презентувати наш величезний туристичний потенціал», - сказав Володимир Федоренко.

Посол Туреччини Ягмур Ахмет Гульдере зазначив, що Житомирщина – це дуже важливий економічний хаб України. «Ви маєте гарне логістичне розташування, багаті природні ресурси, тож Житомирщина - хороший партнер для співпраці. Це підтверджує наша співпраця та робота турецьких компаній на теренах вашого регіону. Ми раді поділитись досвідом. А враховуючи вашу зацікавленість турецькими інвестиціями, я переконую, що знайду для Житомирщини інвесторів з Туреччини», - зазначив пан Посол.

Голова облради Володимир Федоренко висловив бажання запропонувати Президенту ТПП України Геннадію Чижикову провести цього року міжнародний форум Україна-Туреччина саме на Житомирщині.

«Ми відкриті для співпраці і готові показати всій Україні, як один регіон за декілька років може кардинально змінитись», - підсумував Володимир Федоренко.

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

LUT retro blue 2

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2