Профільний комітет Верховної Ради України рекомендує призначити місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року

Misc vyboryПарламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді України призначити місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради України, на засіданні Комітету 9 липня розглянуто проєкт Постанови № 3809 про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році.

Згідно з проєктом Постанови, на неділю, 25 жовтня цього року призначаються чергові вибори депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та Київського міського голови.

Водночас пропонується не проводити чергові вибори на тимчасово окупованих територіях Криму та Донецької і Луганської областей.

«Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областях не призначаються і не проводяться. У зв’язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ та міст Донецької та Луганської областей, вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначаються і не проводяться», - йдеться у проєкті.

Також проєктом Постанови пропонується доручити:

  • Кабінету Міністрів України в межах повноважень вжити заходів щодо забезпечення фінансування місцевих виборів 25 жовтня 2020 року за рахунок коштів Державного бюджету України;
  • Центральній виборчій комісії в установленому законодавством України порядку вжити заходів щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки та проведення виборів за рахунок коштів Державного бюджету України.

За результатами голосування Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проєкт Постанови №3809 в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

Як зазначається на сайті Децентралізація, очікується, що одночасно з черговими місцевими виборами пройдуть перші місцеві вибори голів та депутатів сільських, селищних, міських рад усіх 1470 новоутворених територіальних громад, а також депутатів районних рад у новостворених районах. Ці вибори своєю постановою має призначити Центральна виборча комісія.

Пресслужба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2