Фахівці НСЗУ розповіли про впровадження чергового етапу медичної реформи

01У Житомирі 25 лютого відбулась нарада, під час якої фахівці Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я поінформували керівників медичних закладів стосовно впровадження Програми медичних гарантій, що запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року.

У заході взяли участь директор центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Володимир Пляцек, голова обласної ради Володимир Ширма, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, керівники закладів охорони здоров’я, народні депутати України, депутати обласної ради, представники місцевої влади та громадських організацій тощо.

  • «Ми стоїмо на порозі реформи вторинного і третинного рівнів, яка розпочинається з 1 квітня. І готуючись до цього етапу, медичні заклади провели надзвичайно велику роботу. Все це робиться з єдиною метою  – надання якісної медичної допомоги, аби врятувати життя. Співпраця з Національною службою здоров'я відкриває медичним закладам нові можливості для розвитку. Реформа системи охорони здоров'я в цілому покликана повернути її обличчям до людей: лікарі отримують гідну оплату праці, пацієнти – якісні послуги», - сказав Володимир Ширма на початку наради.  

Фахівець Національної служби здоров’я України розповів, що спеціалізовані медичні заклади області мають подати заяву на укладення договорів з НСЗУ про медичне обслуговування населення до 28 лютого поточного року.

  • «Медичні заклади мають подати заяву на укладення договорів до 18 години 28 лютого 2020 року. Підписання договору здійснюється протягом 10 календарних днів з моменту отримання проєкту договору від НСЗУ. Фактично НСЗУ закуповуватиме послуги у закладах охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги і оплачуватиме їх за договором. І чим більше заклад надаватиме послуг, тим більше отримуватиме фінансування. До Програми медичних гарантій увійшли первинна медична допомога, екстрена медична допомога, спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, медична реабілітація та паліативна допомога. Фінансування відбуватиметься відповідно до пакетів медичних послуг, що обиратиме медичний заклад», - розповів Володимир Пляцек.

Під час зустрічі було розглянуто питання щодо нової моделі оплати послуг у рамках Програми медичних гарантій, кадрового та матеріально-технічного забезпечення лікарень, зокрема комп’ютерного оснащення. Також учасників наради було поінформували про новий порядок реєстрації медичних закладів, перелік необхідних документів, ознайомили з процедурою подачі заяв на укладання договорів із НСЗУ.

Варто зазначити, що на Житомирщині наразі підключено до системи eHealth 58 закладів надання першої медичної допомоги, зареєстровано 798 лікарів, підписали декларації понад 983 тис. пацієнтів або 81% від усього населення області. Переуклали договори на 2020 рік з НСЗУ усі 45 закладів, що надають першу медичну допомогу, 48 закладів спеціалізованої медичної допомоги подали пропозиції на контрактування. Окрім цього, підписали договори 6 приватних медичних закладів. Автономізацію завершили 50 закладів, що вказує на 100% показник готовності. Комп’ютерізація у 23 закладах відповідає вимогам повністю, 24 заклади – у процесі завершення, 3 заклади не відповідають вимогам. Усі заклади, що надають вторинну і третинну медичну допомогу, 100% підключено до медичної інформаційної системи. Загальна готовність області до впровадження чергового етапу медичної реформи становить 90, 5%, по Україні в цілому цей показник становить 88,6%.

08

08

08

08

08

08

08

08

08

08

08

08

08

08

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2