Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на п’ятій сесії обласної ради сьомого скликання

Інформація
про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради
на п’ятій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на п’ятій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено 1 депутатський запит.

На запит депутата Озерчука А.М. щодо здійснення відповідними службами перевірок місць із випалювання деревного вугілля на території Лугинського району начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Войцешук В.В. повідомив наступне.

Враховуючи заперечення Лугинської райдержадміністрації та жителів району щодо здійснення господарської діяльності з випалювання деревного вугілля, у 2016 році жоден суб’єкт господарювання з даного виду діяльності в Лугинському районі не отримав від управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Зокрема, управління відмовило у видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами при випалюванні деревного вугілля ТОВ «Виробнича компанія «Холт», приватному підприємству «Компанія – Вудхаус».

У 2015 році управлінням було видано дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами при виробництві деревного вугілля трьом суб’єктам господарювання, а саме:  ФОП Соколовський М.В., ТОВ «Енергоекосервіс», ФОП Трибушко М.О.

Дані дозволи вищезазначеним суб’єктам господарювання видано управлінням за наявності листів Лугинської районної державної адміністрації про відсутність зауважень громадських організацій та окремих громадян по їх об’єктах, позитивних рішень головного управління Держсанепідемслужби у Житомирській області щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Відповідно до ст. 246 Господарського кодексу України, у разі здійснення господарської діяльності з порушенням екологічних вимог, діяльність суб’єкта господарювання може бути обмежена або зупинена уповноваженими органами в порядку, встановленому законом. Питання щодо прийняття рішення про обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності підприємств і об’єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, належить до повноважень державної екологічної інспекції в Житомирській області.

Враховуючи повідомлення щодо здійснення підприємницької діяльності суб’єктів господарювання Лугинського району при випалюванні деревного вугілля з порушенням екологічних вимог, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації направило за належністю для розгляду в установленому порядку даний запит у державну екологічну інспекцію в Житомирській області.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2