Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на шістнадцятій сесії обласної ради сьомого скликання

Інформація
про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради
на шістнадцятій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на шістнадцятій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено 9 депутатських запитів.

На запит депутата Пінського О.В. щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщеної зі сходу країни багатодітної сім’ї Александрович-Стасів заступник голови обласної державної адміністрації Лагута Я.М. повідомив, що,  згідно з інформацією  Новоборівського селищного голови Хорошівського району Житомирської області Рудюка Г.Л., вищевказана сім’я перебуває на квартирному та соціальному обліку при виконавчому комітеті Новоборівської селищної ради.

У даний час розглядається питання про передачу із державної у комунальну власність громади під соціальне житло недобудованої будівлі у с. Старий Бобрик Хорошівського району, забудовником якої було Новоград-Волинське відділення ПрАТ (ТОВ) «Львівгаззбут».

На запити депутатів Крамаренка С.М. та Озерчука А.М. щодо надання Лугинському дорожньо-ремонтному пункту філії «Коростенський райавтодор» статусу юридичної особи та передачі його органам місцевого самоврядування відповідь надали заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О., начальник Служби автомобільних доріг у Житомирській області Савченко Г.В.

Заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О. повідомив, що облдержадміністрація не наділена повноваженнями щодо реорганізації філій дочірнього підприємства «Житомирський облавтодор»  ПАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України».

Начальник Служби автомобільних доріг у Житомирській області  Савченко Г.В. проінформував, що дана організація є структурним підрозділом ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» ДП «Житомирський облавтодор».

ДП «Житомирський облавтодор» має статус юридичної особи, є самостійним підприємством, із яким Служба автомобільних доріг у Житомирській області працює на договірних засадах, не має повноважень щодо втручання у їх господарську діяльність, зокрема, у прийняття рішень про реорганізацію даного підприємства.

Майно ДП «Житомирський облавтодор», до складу якого входять його структурні підрозділи – райавтодори та ДЕДи, є державною власністю. Передача державного майна у підпорядкування органам місцевого самоврядування регламентується Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», яким визначено, що рішення стосовно передачі державного майна у комунальну власність приймається Кабінетом Міністрів України за погодженням із органом, уповноваженим на управління державним майном, державним органом приватизації, підприємством, трудовим колективом.

На запит депутата Озерчука А.М. щодо відновлення автобусного маршруту сполученням смт Лугини – с. Великий Дивлин Лугинського району відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», організатором пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах, які не виходять за межі району, є Лугинська районна державна адміністрація.

З метою забезпечення жителів с. Великий Дивлин автобусним сполученням із районними та обласними центрами, автопідприємством ПП «РІМ-Богдан» із 01.06.2018 здійснюються заїзди у зазначений населений пункт такими міжміськими маршрутами: рейс № 1844 на маршруті  «Житомир – Олевськ ч/з Коростень», час відправлення з м. Житомира  о 12 год. 05 хв.; рейс № 1487 на маршруті «Житомир – Олевськ до с. Покровське», час відправлення з м. Олевськ о 5 год. 20 хв.

На запит депутата Озерчука А.М. щодо проведення ремонту автомобільної дороги між населеними пунктами сіл Червона Волока - Жеревці Лугинського району заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О. повідомив наступне.

Автодорога місцевого значення О 060915 Лугини – Жеревці через Старосілля, Червону Волоку, загальною протяжністю 21,9 км, належить до мережі автомобільних доріг загального користування Житомирської області та перебуває на балансі облдержадміністрації.

На сьогодні облдержадміністрацією у встановленому порядку затверджено та погоджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році, яким передбачено виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту дороги місцевого значення О 060915 Лугини-Жеревці через Старосілля, Червону Волоку на ділянці км 16+400-18+800.

Крім того, комплекс ремонтних робіт на інших ділянках вищевказаної автомобільної дороги буде здійснюватись у рамках експлуатаційного утримання у межах наявного фінансування на поточний рік.

На запит депутатів Рудченка М.М., Перегуди В.П. щодо  повторного розгляду питання про придбання інвалідного візка для жителя смт Чоповичі Малинського району Житомирської області Білошицького Олександра Миколайовича заступник голови обласної державної адміністрації Лагута Я.М. повідомив про таке.

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321, Білошицький О.М. як особа з інвалідністю 1 групи з дитинства перебуває на обліку для забезпечення кріслом колісним.

Для забезпечення Білошицького О.М. зазначеним засобом реабілітації управлінням праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації 28.03.2017 надіслано направлення на Львівське КЕПЗПіП.

Крім того, у даний час управлінням праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації опрацьовується питання щодо укладення тристороннього договору з  Білошицьким О.М. і підприємством - виробником для забезпечення Білошицького О.М. кріслом колісним.

Враховуючи вищевикладене, питання щодо забезпечення Білошицького О.М. кріслом колісним буде вирішено після укладення зазначеного договору, згідно зі встановленим порядком.

На запит депутата Заруцького В.Т. щодо надання місцевим бюджетам компенсації із державного бюджету на покриття втрат через надані державою пільги для залізниці із плати за землю відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Лагута Я.М.

Відповідно до статті 103 Бюджетного кодексу України, надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.

Станом на 25.06.2018 місцеві бюджети області не отримали ніяких фінансових ресурсів у вигляді компенсації втрат надходжень плати за землю від структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця».

Зважаючи на викладене вище, обласною державною адміністрацією підготовлено проект рішення про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо виділення додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію втрат надходжень плати за землю від структурних підрозділів                                  ПАТ «Укрзалізниця».

На запит депутата Кокітко Н.В. щодо вжиття заходів, спрямованих на виконання судових рішень про надання Пилипчуку О.О. житлового приміщення в м. Житомирі, та дотримання законності і правопорядку у Житомирському гарнізоні відповідь надав начальник Житомирського гарнізону Забродський М.В.

Майор запасу Пилипчук Олег Олександрович, 13.02.1969 р. н., проходив військову службу у Житомирському військовому інституті ім. С.П. Корольова з 1999 по 2006 рік. Перебуває на квартирному обліку для поліпшення житлових умов у Житомирському гарнізоні при Житомирському військовому інституті ім. С.П. Корольова із 03.05.1995 у загальній черзі під № 150, із 25.12.2006 - у позачерговій черзі під № 118.

Відповідно до витягу із наказу Міністерства оборони України від 01.12.2006 № 102, був звільнений у запас, згідно із п. 63 п.п. «в» (за станом здоров’я), у зв’язку із реформуванням Збройних Сил України, із залишенням на квартирному обліку для позачергового отримання житла за рахунок Міністерства оборони України із вислугою 20 років.

У жовтні 1999 року був забезпечений від Міністерства оборони України двокімнатною квартирою житловою площею 23,2 кв. м у житловому будинку (колишній гуртожиток для малосімейних) за адресою: м. Житомир, БОС, 1/304, кв. 40, у якій мешкає з дружиною та сином по теперішній час, має право на приватизацію даної житлової площі.

Згідно із рішенням Житомирської міської ради від 13.08.2009 № 545, зазначеному малосімейному гуртожитку було надано статус житлового будинку.

Рішенням Солом’янського районного суду м. Києва від 17.11.2011 визначено: зобов’язати Міністерство оборони України надати майору запасу Пилипчуку О.О. житлове приміщення в м. Житомирі для постійного проживання з родиною у складі трьох осіб.

В ухвалі Солом’янського районного суду м. Києва від 29.11.2012  визначено, що будь-яких строків щодо виконання встановленого судовим рішенням зобов’язання відповідача судом не визначалось, а тому рішення суду має виконуватися у загальному порядку, визначеному ст.ст. 367-373 ЦПК України.

Пилипчук О.О. звернувся у Європейський суд з прав людини із заявою про зобов’язання держави Україна, в особі Міністерства оборони України та органів державної виконавчої служби, виконати рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 17.11.2011, а саме: зобов’язати Міністерство оборони України надати Пилипчуку О.О. житлове приміщення у м. Житомирі для постійного проживання із родиною у складі трьох осіб.

У даний час Комітетом Міністрів Ради Європи рішення з цього питання не приймались.

При опрацюванні пропозицій щодо визначення статусу вивільненого житлового приміщення за адресою: м. Житомир, вул. БОС, 1/304, кв. 63, квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира звернувся із пропозицією до житлової комісії Житомирського гарнізону запросити майора запасу Пилипчука О.О. на чергове засідання для розгляду питання розподілу йому квартири за вищевказаною адресою. Від даної пропозиції він відмовився та на засідання не прибув.

Станом на 14.06.2018 у Житомирському гарнізоні перебувають на квартирному обліку для покращення житлових умов у загальній черзі  1399 військовослужбовців та членів їх сімей, із них користуються правом позачергового забезпечення житловим приміщенням 249, першочергового забезпечення - 806, із них 597 - учасники АТО, у тому числі  67 військовослужбовців, які користуються правом забезпечення житлом у першочерговому та позачерговому порядках протягом 1-2 років (поранені в АТО та інваліди війни).

Згідно з п. 8 ст. 1 Закону України «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей», особи, які звільнилися з військової служби і потребують поліпшення житлових умов, протягом трьох років після звільнення забезпечуються житловими приміщеннями у порядку, передбаченому законодавством, або мають право на одержання кредитів на індивідуальне будівництво чи придбання житла з погашенням їх за рахунок коштів Державного бюджету України.

Таке право лише в Житомирському гарнізоні мають 82 військовослужбовці, звільнені в запас. Тобто, при виконанні рішення суду таке ж право будуть мати вищевказані військовослужбовці, звільнені в запас, при подачі їх заяв у суд, у зв’язку з чим можливе виникнення соціальної напруги серед військовослужбовців, які перебувають у черзі з 1991 року.

На запит депутата Науменка В.А. щодо пільгового перевезення учасників АТО у м. Коростені відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О.

З метою забезпечення права учасників бойових дій на пільговий проїзд внутрішньообласними автобусними маршрутами загального користування, 07.06.2018 між облдержадміністрацією, громадськими організаціями, суб’єктами господарювання, які забезпечують обслуговування внутрішньо- обласних приміських і міжміських автобусних маршрутів загального користування, було досягнуто домовленості стосовно співробітництва у сфері надання послуг пасажирських перевезень у межах Житомирської області у частині перевезення учасників бойових дій.

На сьогодні перевезення учасників антитерористичної операції на внутрішньообласних маршрутах загального користування здійснюється автопідприємствами відповідно до вимог чинного законодавства.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2